Dětská Herna Mlýn

Herna je otevřena celoročně a je vhodná pro děti i dospělé. Trampolíny, skluzavky, tobogány a další herní prvky se proplétají od podlahy až po střechu dvoupatrové budovy. Uvnitř Mlýna se nachází i kavárna nabízející především regionální produkty a výborné dorty.

Kde: přímo u nás v kempu

Vzdálenost: 0 km

Rumcajsova ševcovna

Vzpomínka na spisovatele Václava Čtvrtka a malíře Radka Pilaře. Ve skromném příbytku najdete celou Rumcajsovu rodinu, pravou ševcovskou dílnu, bylinkovou zahrádku Manky, Cipískovu ZOO, a hernu pro děti.

 

Kde: v Jičíně

Vzdálenost: 20,7 km

Zámek Sychrov

Novogotický zámek Sychrov kdysi sloužil jako rezidence francouzského rodu Rohanů. Svojí krásou oslovil i mnohé režiséry, byl viděn například v pohádce Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí mimo prohlídkové okruhy i zážitek sokolnictví, a večerní koncerty.

 

Kde: Sychrov

Vzdálenost: 13 km

Dlaskův statek u Turnova

Dlaskův statek je dochovaný pojizerský dům, jenž vyniká svým typickým vzhledem roubené architektury českého venkova. Statek a jeho historie sahá až do roku 1716, a jeho kouzlo lze obdivovat nejen zvenku, po zaplacení vstupného je veřejnosti zpřístupněn i interiér.

A jen kousek od Dlaskova statku se nachází další zajímavá stavba Ábelův mlýn, který je vyhlášený svou kuchyní, a svým hostům nabízí příjemnou autentickou atmosféru venkova.

 

Kde: Dolánky u Turnova

Vzdálenost: 9,6 km

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Celosvětově proslulá Automobilka Škoda Auto, která se může pochlubit nepřerušenou výrobní tradicí již přes 120 let, vám nabídne pohled do svých původních výrobních hal. Haly v sobě nyní ukrývají své poklady od počátku vzniku, až po modernitu, kterou potkáváme dnes.

 

Kde: Mladá Boleslav

Vzdálenost: 36,9 km

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Oplývají největším podzemním jezerem v Čechách, které vás okouzlí svou magickou barvou. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.

Kde: Bozkov
Vzdálenost: 26 km

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady kousek od Jičína nabízí bohatý program historických i pohádkových prohlídek.  Celou prohlídku Vám budou dělat společnost pohádkové bytosti a dozvíte se nejen spousty historických zajímavostí, ale i pradávné legendy o dracích, jenž zámek hlídají.

 

Kde: Libáň

Vzdálenost: 28 km

Muzeum Českého ráje v Turnově

Co nemůže chybět na seznamu navštívených míst Českého ráje je rozhodně Muzeum v Turnově. Každého zde okouzlí jak expozice pestrých drahých kamenů, tak bohaté sbírky archeologie. Těšit se můžete i na výstavy z oblasti etnologie, mineralogie, historie, umění či tak pro Český ráj typické horolezectví.

 

Kde: Turnov

Vzdálenost: 5,8 km

Regionální muzeum a galerie Jičín

Regionální muzeum a galerie v Jičíně se nachází přímo ve Valdštejnském zámku. Nabízí stálou expozici zaměřenou na historii Jičína a jeho okolí. Návštěvníky si muzeum získá nejen svými exponáty, ale především hravou formou, kterou je prohlídka vedena proslulým průvodcem, díky kterému je místní muzeum nazýváno Muzeem hry.

 

Kde: Jičín

Vzdálenost: 20 km

Zámek Dětenice

Barokní zámek Dětenice zaujme nejen svým interiérem, který vychází z archivních materiálů z 18. století, ale i originálními historickými programy, rokokovými plesy a středověkými hostinami. V sousedství zámku můžete navštívit například opravenou historickou budovu s legendární středověkou krčmou a pivovar, který vyrábí vlastní pivo.

 

Kde: Dětenice

Vzdálenost: 33 km

Klenotnice drahých kamenů – Nová Paka

Zde se můžete seznámit s vyvřelými horninami a minerály v expozici vulkanismu, se zkamenělinami v expozici geologického vývoje, drahými kameny v expozici drahých kamenů a medijními kresbami v expozici spiritismu

 

Kde: Nová Paka

Vzdálenost: 33 km