GEOPARK Český ráj

Geopark Český ráj je především neskutečně pestrá paleta přírodního a kulturního bohatství koncentrovaná na území o velikosti 833 kilometrů čtverečních mezi Mnichovým Hradištěm na západě a Novopackem na východě. Cílem Geoparku Český ráj, o.p.s., je informace o tomto bohatství populární formou předávat veřejnosti.

Náš kemp je si této unikátnosti Českého ráje jako jeden ze zakladatelů Geoparku Český ráj dobře vědom a je hrdý na to, že náš geopark je zatím jako jediný v naší republice nositelem značky UNESCO.

Podrobný popis

Idea geoparku je úzce spojená i s ochranou přírody a našeho kulturního dědictví. Vycházíme při tom z myšlenky, že ten, kdo našemu kraji porozumí a zamiluje si ho, bude přirozeně tíhnout i k jeho ochraně.

A v čem jedinečnost našeho kraje spočívá? Na neobvykle malém prostoru je tu k vidění mnoho různých kulturních zajímavostí a geologických jevů.

Určitě budete znát ikonicky známou zříceninu hradu Trosky vybudovanou na místě, kde před 16,5 mil. lety tekla žhavá láva a stoupala oblaka kouře. Asi jste už také slyšeli o unikátních Bozkovských jeskyních.

Nemusíte však chodit nikam daleko - přímo u nás v kempu můžete mít zároveň za svými zády pískovcové skalní věže Hruboskalského skalního města, u nohou meandrující tok říčky Libuňky a zároveň před sebou vidět majestátní obrys bývalé sopky Kozákov.

Nebo si můžete odskočit na naší stanovou louku Romantiku a pokochat se výhledem na středověký hrad Valdštejn.

Ten, kdo se ubytuje v našem penzionu Podháj, bude mít zase „co by kamenem dohodil“ k sedmihorským pramenům, které byly využívány již před sto lety k priessnitzovým léčebným kúrám.

Fotogalerie

Skalní okno mezi Sedmihorkami a Hrubou Skálou