Skalní města

Český ráj – pojem, který vyvolává představu mohutných pískovcových věží a skalních útvarů, vytvářejících skupiny s přiléhavým názvem – skalní města.

Hruboskalské skalní město

Patří k nejznámějším skalním městům. Je charakteristické impozantními věžemi dosahujícími výšky 55m a strmými kaňony, vedoucími z okrajových skalisek do hlubokých romantických údolí.

Hruboskalské skalní městoHruboskalské skalní městoHruboskalské skalní město

Příhrazské skály a Drábské světničky

Na první pohled plochá náhorní rovina je plná hlubokých kaňonů, na jejichž okrajích se nachází 178 skalních věží a okrajových masivů. Zajímavostí zde je pozoruhodné torzo středověkého hradu.

Příhrazské skály a Drábské světničkyPříhrazské skály a Drábské světničkyPříhrazské skály a Drábské světničky

Maloskalsko

Je perlou Českého ráje. Skály u Besedic se skalním bludištěm Kalich a Chléviště, nabízejí několik velmi atraktivních výhledů, četné sluje, průchody a soutěsky. V časech náboženského útlaku byly útočištěm Českých bratří.

MaloskalskoMaloskalskoMaloskalsko

Prachovské skály

Jsou položeny nejvýchodněji v Českém ráji. Nezapomenutelné skalní město rozčleněné stržemi a roklemi s převahou štíhlých věží a pilířů s nápadnými vertikálními spirálami a kouty s množstvím skalních ostrohů.

Prachovské skályPrachovské skályPrachovské skály

Klokočské a Betlémské skály

Neprávem opomíjená část Českého ráje. Skály jsou tvořeny věžemi z křemencových pískovců. Mezi třemi stovkami jeskyní najdeme i největší jeskyni Českého ráje o rozloze 300 m2 zvanou Postojna – Amerika.

Česky Deutsch English Polski